Ovocné superfood ranní smoothie

0.8333 hvězdiček z 12 hodnocení   
Ovocné superfood ranní smoothie

Je to zelené a miluju to.  Co je to? Mé ranní superfood smoothie, neboli ovocný koktejl z tzv. superpotravin. To, co mi velmi chutná a zároveň dodá potřebnou výživu po celý den…ano, zním asi jako z nějaké reklamy na zdravé snídaně, ale kéž by takové reklamy v Čechách opravdu byly!

Možná již superpotraviny znáte – jsou to potraviny, které mají tak vysoký obsah nutričních látek – vitamínů, minerálů či enzymů, že mohou v naší výživě sehrát roli potravinových doplňků. Zároveň jsou v tzv. raw kvalitě, tzn. nejsou tepelně zpracovány  ani chemicky upravovány a ošetřeny. Tím pádem jsou velmi dobře vstřebatelné do těla. Jednoduše řečeno můžete svému tělu dát pomocí superpotravin velmi rychle a efektivně kvalitní bio dávku všeho dobrého, co potřebujete – a to nejen v těhotenství  [;-)]

Poprvé jsem se s tímto zeleným koktejlem setkala před několika lety u jedné učitelky osobního rozvoje z Anglie a zároveň specialistky na zdravou výživu. Nejprve jsem neuvěřitelně koukala, co to každé ráno provádí, jak z každé krabičky něco do toho koktejlu přisypává a nesmírně si to všechno chválí a pěje ódy na každou lžičku prášku, který do koktejlu přisype. Připadalo mi to jako hotová alchymie, kterou ale já určitě nikdy dělat nebudu!….no věci se ale trochu změnily  [;-)]  …nejprve moje tělo zatoužilo po více ovoci po ránu.  Nijak jsem to neplánovala, tělo si samo řeklo, že mu ovoce ráno dělá dobře. Tak jsem si čas od času začala mixovat ovocný ranní koktejl. Problém ale byl, že jsem max. za 1,5 hod měla zase hlad. Měla jsem ze sebe po ránu velmi dobrý pocit, ale vždy jsem musela být připravená na nějakou svačinku, která mnohdy zase tak zdravá nebyla.

Letos v létě byla zmíněná učitelka opět v Čechách a poprosila mě, zda bych ji nesehnala včelí pyl, že už jí došel.  Včelí pyl? Vůbec jsem netušila, že se něco takového prodává . Nicméně začala jsem hledat na internetu a včelí pyl jsem opravdu našla. A vedlo něho i ty další tzv. superpotraviny, které ona používá. Tak jsem to na základě jejich rad a doporučení zkusila! S včelím pylem jsem nakoupila i další produkty a každé ráno jsem si začala mixovat své ovocné zelené smoothie. A výsledek? Báječný pocit, že sobě i svému děťátku dávám něco výjimečně dobrého a výživného! Krevní testy mi dopadly na výbornou, vše v rámci těhotenství probíhá velmi hladce, vypadá to, že miminko i já máme vše, co z hlediska zdravé výživy potřebujeme. 

Pokud vás zajímají účinky konkrétních živin na lidský organismus – můžete si přečíst např. článek ZDE:http://www.iswari.cz/www-iswari-cz/0/0/2/37

Superpotraviny se dají sehnat v ČR v různých eshopech nebo obchodech se zdravou výživou (např. www.iswari.cz,www.bio-racio.czwww.vitalvibe.eu)

A tady uvádím alespoň krátký soupis toho, v čem jsou některé super potraviny výjimečné (alespoň dle toho, co mají produkty, které kupuji,  napsáno na zadní etiketě  [:-)]  )

Kakao – Předkolumbovské civilizace ho nazývaly „pokrmem bohů“, protože si velmi vážily jeho cuti a vlivu na lidskou vitalitu a svěžest. Obsahuje tzv. enzymy dobré nállady (např. anandamidy). Kromě toho kakao obsahuje mimořádné hodnoty antioxidantů a je rovněž bohaté na nenasycené mstné kyseliny omega 6. Z minerálu je kakao bohaté na vápník, hořčík, železo, síru, chrom mangan a zinek.

Acai (čti asají) – drobné a fialové poldy acai jsou typické pro oblast Amazonie. Acai je ovoce mimořádně bohaté na antioxidanty. Ty čistí tělo od postranních biologických produktů (volné radikály), které vznikají aktivitou svaloviny a metabolismu. Kromě toho je acai vysoce výživné a ideání je jeho požití po fyzické námaze, protože pomáhá tělu doplnit živiny a energii.

Konopný protein – konopný protein se získává rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa. Tento druh konopí je prosty THC, což je aktivní složka marihuany. Proto konzumací konopného proteinu nemůže dojít ke změnám v těle a věomí. Konopný protein je zdrojem bílkovin vysoké nutriční hodnoty, obsahuje všech 23 aminokyselin. Dále má téměř dokonalou rovnováhu základních mastných kyselin 3,6 a 9 a je bohatý rovněž na vlákninu.

Spirulína prášek – spirulína je unikátní potravina, která je zdrojem koncentrovaných,netoxických a absorbovatelných živin. Protein, který se nachází v této sladkovodní řase, obsahuje všech 8 základních aminokyselin. Spirulina je také zdrojem vitamínu A, B1, B2, B6, B12, E a K. Navíc obsahuje minerály, buněčné soli, fytonutrienty a enzymy, stejně jako velké množství chlorofylu. Tato modrozelená řasa obsahuje až 65 procent bílkovin a širokou škálu vitamínů, minerálů a (fyto)živin.

Kustovnice čínská (goji berry) – plody kustovnice čínské jsou zřejmě nejvýživnějšími plody na naší planetě. Bobule Goji obsahují 18 druhů aminokyselin (to je šestkrát více, než je obsaženo ve včelím pylu) včetně všech osmi nejdůležitějších aminokyselin (jako je izoleucin a tryptofan). Goji obsahuje až 21 stopových minerálů (především zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor). Plody Goji jsou nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých potravin na světě, a to včetně beta-karotenu (obsahují více beta-karotenu než mrkev). Obsahují až 500x více vitamínu C než pomeranče, což znamená, že jsou po plodech camucamu nejbohatším zdrojem vitamínu C na zemi. Obsahují také vitamíny B1, B2, B6 a vitamín E.

zdroj: www.anetakonculova.cz

Ingredience pro přípravu receptu: Ovocné superfood ranní smoothie

Smoothie

Recept na 0,5l ovocného zeleného supersmoothie

Zdobení

Postup pro přípravu receptu: Ovocné superfood ranní smoothie

Mandle, ořechy, goji a chia semínka namočte přes noc v mističkách s vodou. Zvýší se tak jejich výživová hodnota. Ráno rozmixujte mandle a ořechy v cca 130 ml vody. Každý má rád jinou hustotu tohoto koktejlu, tak experimentujte, kolik vody budete potřebovat vy. Záleží také, jak hodně velké je ovoce, které použijete. Poté do mixéru přidejte veškeré superpotraviny a ovoce nakrájené na kousky. Pokud bylo ovoce chemicky ošetřeno, tak je dobré oloupat i slupku. Rozmixujte. Přelejte do sklenice a ozdobte drcenými kakaovými boby.

Pozn. Na trhu samozřejmě existují i další superpotraviny, které můžete do vašeho koktejlu dle libosti přidat. Např. již zmiňovaný včelí pyl.

Tagy receptu: Ovocné superfood ranní smoothie

Mandle Ořechy Chia Spirulina Mladý ječmen Kakao Acai Konopný protein Kakaové boby Banán Jablko Hruška Smoothie

Diskuze k receptu: Ovocné superfood ranní smoothie

Další recepty

Osvěžující letní smoothie plné vitamínu C Výborné smoothie s banánem a borůvkami Čokoládové smoothie s banánem a konopným semínkem Smoothie s lesním ovocem Smoothie se špenátem Jablečné Smoothie Hroznové Smoothie s ovesnými vločkami Čokoládové smoothie s kořenem maca Super shake Smoothie Letní smoothie

Naši partneři

  • Vánoční cukroví
    Kuchařka s tradičními i méně známými recepty na vánoční cukroví.
  • Raw recepty
    Raw strava - nový trend ve výživě, zkuste nové raw recepty.
  • Hrníčková kuchařka
    Kuchařka zaměřená na jednoduché pečení bez vážení s velkým množstvím hrníčkových receptů.